Μενού Κλείσιμο

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Ασπίς 57-56

Παρά το γεγονός ότι ήταν πίσω στο σκορ από το δωδέκατο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πιερικός Αρχέλαος σημείωσε άλλη μία σπουδαία νίκη, η οποία τον φέρνει ακόμα πιο κοντά στον στόχο της παραμονής, επικρατώντας με 57-56 στην παράταση της μαχητικής Ασπίδας Ξάνθης.

Οι νεαρές παίκτριες του Στέλιου Χατζηιωάννου παρά το γεγονός ότι δεν έπιασαν την απόδοση που μας έχουν συνηθίσει τη φετινή σεζόν, είχαν τα ψυχικά αποθέματα να πετύχουν την ανατροπή, οδηγώντας το παιχνίδι στην παράταση, εκεί όπου κατέκτησαν το 8ο ροζ φύλλο αγώνα σε 13 αγώνες και βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Επόμενος αγώνας, την ερχόμενη Κυριακή (26/1, 12:00) στη Νεάπολη με αντίπαλο την Ολύμπια Λάρισας.

Διαιτητές: Κοντογιάννης – Γεωργούλης.

Δεκάλεπτα: 15-14, 24-26, 33-40, 50-50, 57-56.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 13 (1), Κιολέογλου 14 (2), Μάντζου, Ντριστέλλα 1, Γκοτζαμάνη 6, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 8 (2), Αρτεμισίου 12 (2), Ζαρκανέλα.

ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 11, Καραλίδου 9, Τσακίρη 8, Ευθυμίου, Πετρίδου, Αντώνογλου 10, Σουλιώτη 10, Καρακώστα 8.

Οι ειδήσεις της Κατερίνης και της Πιερίας με ένα κλικ.