Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου 2018 10:07

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – Παναθλητικός ΑΕ Συκεών

 

Ο Πιερικός Αρχέλαος υποδέχεται τον Παναθλητικό Συκεών την Κυριακή 18 Νοεμβρίου στις 13:00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Ο Πιερικός Αρχέλαος βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας καθώς στις τρεις πρώτες αγωνιστικές ηττήθηκε στην Κατερίνη με 52-70 από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, στην Θεσσαλονίκη από τον Άρη με 65-51 και στην Θέρμη από τον Αστέρα Ιπποδρομίου με 53-51.

Στον αντίποδα, ο Παναθλητικός Συκεών βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά τις νίκες στο Επταπύργιο με 58-36 επί της Ολύμπιας Λάρισας και με 64-51 επί της Ανεγέννησης Νέου Ρυσίου και στα Ιωάννινα επί του ΠΑΣ με 46-54.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής (11.11.2018)

12:00 ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου – ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης

13:00 ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΜΓΣ Πανσερραϊκός

13:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – Παναθλητικός ΑΕ Συκεών

13:30 ΑΕ Πυλαίας – ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937

14:00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας – ΑΣ Τιτάνες Δράμας

Βαθμολογία (3 αγώνες)

  1. ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης 6
  2. ΑΕ Πυλαίας 6
  3. Παναθλητικός ΑΕ Συκεών 6
  4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 5
  5. ΠΑΣ Γιάννινα 5
  6. ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 5
  7. ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου 4
  8. Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 4
  9. ΑΣ Τιτάνες Δράμας 4
  10. ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 3
  11. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  12. ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 3

 

ΦΟ Αριδαίας - ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

 

 

Ο Πιερικός Αρχέλαος αντιμετωπίζει την Αριδαία το Σάββατο 17 Νοεμβρίου στις 18:00, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

 

Ο Πιερικός Αρχέλαος βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με δύο νίκες και πέντε ήττες και προέρχεται από τις ήττες στα Γιαννιτσά από τους Ίκαρους με 73-68, στην Κατερίνη από την ΑΓΕ Πιερίας με 55- 78 και από τον Ζαφειράκη Νάουσας με 56-67 και στην Αλεξάνδρεια με 92-58.

 

Στον αντίποδα, η Αριδαία βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με πέντε νίκες και μία ήττα και προέρχεται από τις νίκες στην Αριδαία επί του Ζαφειράκη Νάουσας με 68-56 και στο Αιγίνιο επί του Αιγινιακού με 51-71.

 

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής (17.11.2018)

18:00 ΓΑΣ Αλεξάνδρειας - ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα

18:00 ΦΟ Αριδαίας - ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

18:00 ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών – ΚΣ Αετοί Βέροιας

20:00 ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣΠ Πάνθηρες

20:30 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

20:30 ΠΑΣ Αετός Κιλκίς – Εδεσσαϊκός BC

 

Βαθμολογία (7 αγώνες)

  1. ΚΣ Αετοί Βέροιας 12*
  2. ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 12*
  3. ΦΟ Αριδαίας 11*
  4. ΑΟΚ Αιγινιακός 11
  5. ΑΓΕ Πιερίας 11
  6. ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών 11
  7. Βατανιακός 9*
  8. ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 9*
  9. ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 9
  10. ΓΑΣΠ Πάνθηρες 9*
  11. ΠΑΣ Αετός Κιλκίς 8
  12. ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 8
  13. Εδεσσαϊκός BC 6*

 

*6 αγώνες