Πέμπτη, 18 Ιανουαρίου 2018 09:10

ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 3-0

ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΕΣΠΕΜ:
Τα σετ: 25-13, 25-8, 25-13.
Εύκολη νίκη για τη γυναικεία ομάδα του Αιόλου, που επικράτησε 3-0 των φιλότιμων κοριτσιών του Αριστοτέλη Φλώρινας, σ’ έναν αγώνα που χρησιμοποιήθηκαν και οι 14 παίκτριες.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Κωνσταντινίδου, Χανδόλια, Μ.-Π. Μπατάλα, Π. Συβρίδου, Κατσάρα, Κεραμιδιώτου, Τζιλίνη, Κ. Παπαδοπούλου, Θ. Μπατάλα, Σουλή, Μ. Συβρίδου, Πιτσίλκα, Σιδηροπούλου, Σιώκου.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Συμεών): Πετανίδου, Καράμπαλη, Σ. Ζαχαριάδου, Τσίρου, Τσάφκα, Μ. Ζαχαριάδου, Ρίζου.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Αίολος – Αριστοτέλης Φλώρινας 3-0.
ΓΣ Γρεβενών – Αρίων Πτολεμαΐδας 3-0.
Νίκη Αιγινίου – Ίκαρος Έδεσσας 0-3.
Ρεπό: Αστέρας Γρεβενών.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αίολος 9(3) 3-0 9-1
2. Αστέρας Γρ. 6(2) 2-0 6-0
3. Ίκαρος Έδ. 6(3) 2-1 6-3
4. ΓΣ Γρεβενών 6(3) 2-1 6-4
5. Αρίων Πτολ. 0(2) 0-2 1-6
6. Νίκη Αιγ. 0(3) 0-3 1-9
7. Αριστοτέλης Φλ. 0(2) 0-2 0-6
Η επόμενη αγωνιστική (4η, Κυριακή, 21/1/2018):
18.00: Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Γρεβενών.
19.00: Αρίων Πτολεμαΐδας – Νίκη Αιγινίου.
14.00: Αστέρας Γρεβενών – Ίκαρος Έδεσσας.
Ρεπό: ΑΠΣ Αίολος.
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 3-0
Τα σετ: 25-19, 25-14, 25-16.
Πρώτη νίκη για τις μικρές του Αιόλου απέναντι στα νεαρά κορίτσια του Άτλαντα Κιλκίς, στο ντέρμπι των 2 ουραγών ομάδων του ομίλου, σ’ έναν αγώνα που χρησιμοποιήθηκαν όλες οι παίκτριες.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Βλάγκα, Τίγκα, Μακρίδου, Παναγιωτίδου, Αβραμίδου, Κ. Παπαδοπούλου, Συβρίδου, Ζάραλη, Σιδηροπούλου, Κασιώρα.
ΑΤΛΑΣ: Π. Παπαδοπούλου, Ε. Παπαδοπούλου, Ν. Κέλλνερ, Β. Κέλλνερ, Αμοιρίδου, Χονδροματίδου, Σπάχο, Σακαρέλη.
Τα πλήρη αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Αίας Κιλκίς – Πιερικός 0-3.
Νίκη Αιγινίου – Ποσειδώνας Βέροιας 1 3-1.
Πάνθεον Λιτοχώρου – Αρχέλαος 2-3.
Αίολος – Άτλας Κιλκίς 3-0.
Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Πιερικός 24 8-0 24-0
2. Αίας Κιλκίς 21 7-1 21-4
3. Νίκη Αιγ. 16 5-3 17-10
4. Αρχέλαος 14 5-3 15-11
5. Πάνθεον Λιτ. 13 4-4 17-15
6. Ποσειδώνας Βερ. 1 11 4-4 13-15
7. ΓΑΣ Μελίκης 6 2-6 8-18
8. Αίολος 3 1-7 3-21
9. Άτλας Κιλκίς 0 0-8 0-24
Η επόμενη αγωνιστική (10η, Κυριακή, 21/1/2018):
12.00: Αίας Κιλκίς – Ποσειδώνας Βέροιας 1.
12.00: Νίκη Αιγινίου – Αρχέλαος.
14.00: Πάνθεον Λιτοχώρου – Άτλας Κιλκίς.
12.00: ΓΑΣ Μελίκης – Πιερικός.
Ρεπό: ΑΠΣ Αίολος.