ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Η ΛΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΝΑ

Γράφτηκε από τον

Τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια των ΟΛΥΜΠΙΩΝ Κατερίνης , Λυκοπούλου Νένα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών που έγινε το Σάββατο 04/03/2014 στην πόλη των Σερρών  .

Η αθλήτρια των Ολύμπιων Κατερίνης αν και πρώτη φορά σε πανελλήνιο πρωτάθλημα Γυναικών κατάφερε μετά από πολύ καλή εμφάνιση να κατάκτησει το αργυρό μετάλλιο. Να αναφέρουμε ότι η αθλήτρια των ΟΛΥΜΠΙΩΝ έχει προκριθεί και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων που θα γίνει στην Λάρισα τον Απρίλιο. Στο Πανελλήνιο αγωνιστήκαν και οι Άνδρες των ΟΛΥΜΠΙΩΝ (Νικηφορίδης Μιχάλης , Οκροπερίτζε Δημήτρης , Καλαϊτζιδης Ιορδάνης) με πολύ καλές εμφάνισεις και δύσκολους αγώνες σε ένα πρωτάθλημα  που το επίπεδο ήταν υψηλό και αγωνίστηκαν οι 8 καλύτεροι Αθλητές στην Ελλάδα .

Στους αγώνες ήταν παρών και ο πρόεδρος του Συλλόγου Καλαντζίδης Γεώργιος ο οποίος βρίσκεται πάντα στο πλευρό των αθλητών.